Wczasy z bograczem

Od lat obserwuje się w Polsce duże zainteresowanie kuchnią węgierską, zwłaszcza tą ludową, związaną z pasterstwem i tradycjami. Popularne stało się przyrządzanie klasycznych potraw, gotowanych najczęściej na wolnym powietrzu, w kociołku (bográcsu) zawieszonym nad ogniskiem.

Nasza oferta została przygotowana w celu dokładnego zapoznania Polaków z węgierską kuchnią i tradycjami związanymi z posiłkami. Pokażemy najgłębsze tajemnice gotowania "po węgiersku". Zapoznamy ze wszystkimi gatunkami papryki i ich zastosowaniem w codziennych daniach...

Zapoznamy Państwa z niezmiernie oryginalną i smakowitą kuchnią węgierską - organizujemy kursy gotowania w bograczu.

» Czytaj dalej »»


Jeden dzień w Budapeszcie

Jednodniowe zwiedzanie Budapesztu łączy w sobie zaznajomienie uczestników wycieczki z historią Węgier i obejrzenie najważniejszych obiektów architektonicznych.
Pokażemy państwu najpiękniejszą Budapesztańską eklektykę i secesję. Zapoznamy z dziełami najwybitniejszych węgierskich architektów i rzeźbiarzy.

Wyprawę po Budapeszcie zaczynamy zwykle na Placu Bohaterów. Zapoznajemy turystów z tą najdawniejszą i tą zupełnie niedawną historią Węgier.
Proponujemy wypoczynkowy i spokojny spacer po Parku Miejskim, w zaciszu eklektycznego Zamku Vajdahunyad.
Pokażemy rozrywkowo-rekreacyjną część naddunajskiej metropolii: ogród botaniczny, restaurację Gundela, ogród zoologiczny, cyrk, lunapark, kąpielisko Szechenyi...

» Czytaj dalej »»


Dwa dni w Budapeszcie

Podobnie jak w przypadku jednodniowej wycieczki, zwiedzanie Budapesztu łączy w sobie zaznajomienie uczestników z historią Węgier i obejrzenie najważniejszych obiektów.

Wycieczka dwudniowa pozwala nam na bardziej szczegółowe zwiedzenie Budapesztu. Skorzystamy z możliwości blższego zapoznania się zajciekawszymi obiektami stolicy Węgier.

Oczywiście, pokażemy państwu najpiękniejszą budapesztańską eklektykę i secesję. Zapoznamy ze stylami architektonicznymi oraz z dziełami najwybitniejszych węgierskich architektów i rzeźbiarzy, ale oprócz tego proponujemy odwiedzenie kilku bardzo atrakcyjnych wnętrz - Parlament, bazylika, kościół MAcieja, labirynt w górze zamkowej, muzeum marcepana, bar strudlowy itd...

» Czytaj dalej »»


Sylwester w Budapeszcie

Program pobytu (30 grudnia - 1 stycznia)

Pobyt w Budapeszcie zawiera:

» Czytaj dalej »»


Zakole Dunaju

Zakole Dunaju to, na pewno, jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie.

Dunaj przebija się między górami, pozostawiając z lewej strony pasmo Börzsöny i z prawej - góry Wyszegradzkie.

Zakolem Dunaju jest nazywany odcinek od Esztergom (Ostrzyhom) po Budapeszt, razem z niepowtarzalnymi górami na prawo i na lewo od Dunaju oraz z wyspami na nim położonymi.

Te przepiękne tereny turystyczne zostały zapisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

» Czytaj dalej »»


Inne oferty


Stałe oferty możemy, na życzenie Klienta, uzupełnić wieloma dodatkowymi atrakcajami. Mogą to być wycieczki jednodniowe, lub dłuższe pobyty w najbardziej atrakcyjnych miejscach Węgier.

Proponujemy zapoznanie się z obiektami związanymi z bogatą i ciekawą historią Węgier, z etnografią, sztuką oraz takimi, które dają możliwość aktywnego wypoczynku - basenami termalnymi, szlakami turystycznymi i obiektami gastronomicznymi.

Te dodatkowe atrakcje umożliwią Państwu kompleksowe poznanie niemalże całego kraju - od podnóża Alp, po podnóże Karpat.

Koszty dodatkowych wycieczek ustalamy na życzenie Klienta, po omówieniu programu wycieczki lub pobytu wypoczynkowego.

» Czytaj dalej »»

  • Perła na dziś... 
  • Kobieta ze swym instynktem dręczenia jest i będzie zawsze zgubą mężczyzny.
    (Honore De Balzac)

Strona założona 08.11.2008 roku
Copyright © Józef Tita Protasiewicz, All rights reserved

Ostatnie poprawki: 16.02.2013 10:19:48


Bannery.eu - System wymiany bannerów, wymiana bannerów

Users on-line: 1