Budapeszt - wycieczka jednodniowa   »Galeria

Jednodniowe zwiedzanie Budapesztu łączy w sobie zaznajomienie uczestników wycieczki z historią Węgier i obejrzenie najważniejszych obiektów architektonicznych.


Ponieważ jest to wycieczka tylko jednodniowa, staramy się pokazać Turystom jak największą ilość obiektów, co łączy się z tym, że jest to zwiedzanie tzw. „zewnętrzne”, z ograniczonym zwiedzaniem wnętrz.


Pokażemy państwu najpiękniejszą Budapesztańską eklektykę i secesję. Zapoznamy ze stylami architektonicznymi oraz z dziełami najwybitniejszych węgierskich architektów i rzeźbiarzy.


Wyprawę po Budapeszcie zaczynamy zwykle na placu Bohaterów. Zapoznajemy turystów z tą najdawniejszą i tą zupełnie niedawną historią Węgier.

Proponujemy wypoczynkowy i spokojny spacer po nastrojowym Parku Miejskim, w zaciszu eklektycznego zamku Vajdahunyad, pośród stuletnich platanów, cisów, modrzewi i krzewiastych drzewek mimozy.


Pokażemy rozrywkowo-rekreacyjną część naddunajskiej metropolii: ogród botaniczny, restaurację Gundela, ogród zoologiczny, cyrk, lunapark, kąpielisko Széchenyi, bufety, bary...

Około 30-60 minut tzw. „wolnego czasu” w tych okolicach pozwala na pozyskanie indywidualnych wrażeń, zaspokojenie pragnienia i spróbowanie węgierskich bufetowych specjałów (langosze, precle, kürtös kalács, naleśniki...)

Dojazd do neogotyckiego budynku Parlamentu pozwala na obejrzenie centralnych ulic stolicy Węgier, a także słynnego budynku dworca zachodniego (Nyugati Pályaudvar) zbudowanego przez wybitnego inżyniera i budowniczego - Gustawa Eiffla.


Spacer w poliżu największego w kraju budynku (gmach Parlamentu) da możliwość docenienia kunsztu węgierkich architektów i budowniczych.

Zatrzymamy się przy Bazylice św. Stefana - największym kościele Budapesztu.

Obejrzymy wspaniałe wnętrza świątyni i odwiedzamy kaplicę Świętej Prawicy, w której przechowywana jest zabalsamowana prawica pierwszego węgierskiego króla - Stefana I-szego.


Przez most Łańcuchowy przejedziemy przez Dunaj do Budy.

Tuż przed zabytkowym tunelem skręcimy na wzgórze zamkowe, aby zobaczyć z bliska Basztę Rybacką, kościół Macieja (wejście do kościoła i na Basztę Rybacką - opcjonalne), Plac św. Trójcy, zamek, fontannę Macieja i nacieszyć oczy wspaniałymi widokami - zwłaszcza Pesztu.


Uczestników wycieczki zapoznamy z historycznymi szczegółami, faktami oraz legendami związanymi i ze wzgórzem zamkowym, i z wyspą Małgorzaty, i z całym Budapesztem.


Już pod koniec wycieczki wjedziemy na górę Gellérta. Damy możliwość podziwiania panoramy Budapesztu niemalże „z lotu ptaka”. Wspaniałe tarasy widokowe, cytadela i gwarancja udanych zdjęć.


Na górze Gellérta jest możliwość ugaszenia pragnienia i skonsumowania bufetowych dań - hamburgery, hot-dogi, frytki itd... (obsługa po polsku).


Wieczorem, już po kolacji, organizujemy godzinne rejsy po Dunaju. Jest wtedy możliwość podziwiania bardzo efektownie oświetlonego miasta.


Serdecznie namawiamy do skorzystania z naszej oferty!


Gwarantujemy niezapomniane wrażenia
i wspomnienia na całe lata!

  • Perła na dziś... 
  • Należy wierzyć jedynie temu, cośmy doskonale poznali i w co nie można wątpić.
    (Kartezjusz)

Strona założona 08.11.2008 roku
Copyright © Józef Tita Protasiewicz, All rights reserved

Ostatnie poprawki: 19.11.2019 10:46:32


Bannery.eu - System wymiany bannerów, wymiana bannerów

Users on-line: 1